Get Adobe Flash player

Головне меню

Корисні посилання

baner1

baner2 

baner3

baner6

Звернення громадян

Тут Ви маєте можливість залишити своє повідомлення чи прохання для нашого закладу.

Написати повідомлення
Тема повідомлення *
Ваше Ім’я *
Текст повідомлення *
Код-картинки *
   
 

Відповідь на ваше запитання

На допомогу вам прийдуть  перевірені способи, як зацікавити вашу дитину читанням.

1. Станьте для своєї дитини прикладом

Для свого сина чи дочки ви - головний герой і зразок для наслідування. Покажіть дитині приклад, почніть самі більше читати і обговорюйте з дитиною прочитані твори.

2. Проводьте більше часу в книжкових магазинах

Візьміть за правило робити щотижневі походи в свій улюблений книжковий магазин. Розглядайте разом з дитиною нові книжки, обговорюйте картинки, авторів, назви, спільно вибирайте книги для читання. Ходячи «в гості» до книг, ви швидше за все подружитися вашого малюка з ними.

3. Давайте дитині книги з картинками

Більшість дітей, а особливо хлопчиків, обожнюють книжки з яскравими і захоплюючими картинками. Картинки допомагають дітям краще зрозуміти зміст прочитаного, співпереживати героям і радіти за них. Картинки - це відмінний приклад ефективності зорової пам'яті.

4. Читайте своїй дитині кожен день

Найбільш очевидний пункт якраз і є найефективнішим. На жаль, ми, дорослі, дуже часто забуваємо про цю просту істину. Сядьте поряд зі своїм малюком і читайте йому вголос якусь казку або розповідь. Коли дитина підростає, вона зможе читати разом з вами, а пізніше - для вас. Так дитина зможе тренувати свої ораторські здібності та навички виступу на публіці.

5. Зведіть до мінімуму перегляд телевізора

Ще одна очевидна річ - чим більше уваги дитина приділяє телевізору, тим менше часу їй залишається на читання. Не винагороджуйте дитину переглядом мультика. Нехай для неї буде радістю читання книжки з картинками.

6. З'єднайте читання з тим, що любить ваша дитина

Ваша дочка любить танці - дайте їй книжки про історію танцю, про знаменитих танцівниць, про бали. Хлопчики обожнюють фантастику і пригоди, дівчатка люблять романтичні історії та казки.

7. Скажіть «так» співу і танцям

Діти обожнюють рухливі ігри, спів і танці. Не змушуйте маленьких дітей слухати вас сидячи, нехай вони співають, танцюють, малюють героїв казок, ставлять вистави за мотивами книг. Чим більше творчості - тим краще!

8. Тримайте книги в машині

Якщо ви часто їздите з дитиною в машині, тримайте там книжки. Коли дитина занудьгує в дорозі, вона завжди зможе почитати книгу або подивитися картинки.

9. Читати можна не тільки перед сном

Читайте тоді, коли у вас є вільний час, а не коли ви готуєтеся до сну. Нехай дитина звикне до того, що життя без читання не таке цікаве. В ідеалі зробіть читання книг регулярним, щоб дитина звикла і з нетерпінням чекала цього моменту.

Вівторок, 16 лютого 2016

Олена

Порадьте, будь ласка. Як привчати дитину до читання?

Вівторок, 16 лютого 2016

Відповідь

Щоденна турбота мам і тат про свою дитину – це, звичайно, чудово і правильно. Однак малюк росте і його необхідно вчити самостійності

Навіщо необхідна самостійність?

Дитина повинна навчитися вчасно приймати рішення, робити вибір, планувати свої справи. Саме від цього залежить життєвий успіх малюка. Важливо, щоб малюк якомога раніше навчився робити аналіз і правильно давати оцінку тій чи іншій ситуації, а потім приймати відповідні рішення.

Дитина має право бути самостійною.

Багато батьків на підсвідомому рівні не хочуть визнавати той факт, що дитина має право на самостійність. Мами і тата вважають, що тільки вони знають, що на даний момент для дитини правильно і що необхідно робити.

Безумовно, це можна пояснити тим, що батьки ніколи не побажають своїй дитині зла, тому всі їхні дії повинні прийматися беззастережно дітьми.

Проте, слід замислитися: чи даєте ви своїй дитині право здійснювати вчинки незалежно від вашої думки, чи дозволяєте ви дитині приймати самостійні рішення?

Головне – підтримка.

Незалежно від обставин слід чуйно та уважно реагувати на дії малюка з раннього дитинства. Якщо у нього з'явився інтерес до чого-небудь або ж він бажає зробити – допоможіть йому, не відмовляйте і не залишайте без уваги його починання.

Обов'язково підкажіть дитині, порадьте, як зробити правильно – але не робіть це за неї. Не забувайте заохочувати і хвалити малюка, навіть якщо у нього не виходить щось зробити. Дитина старається, а це вже заслуговує на повагу і схвалення. Бачачи вашу підтримку, дитина буде прагнути робити все набагато краще.

Прояв самостійності.

Спершу малюк буде повторювати все за дорослими, з цієї причини важливо контролювати свої дії – не кричати на незнайомців, не вживати при розмові лайливі слова, не палити в присутності дитини, не смітити на вулиці. Діти спостерігають за батьками і сприймають все, що вони роблять, як належне.

Через якийсь час дитина буде готова здійснювати більш осмислені вчинки. І якщо дитина робить щось не так – не кричіть на неї. Можливо, вона просто не знає або не розуміє, що так робити не можна. Частіше говоріть з нею, пояснюйте і демонструйте все на прикладах, тоді і її дії будуть правильними.

Крайнощі.

В даному випадку існує 2 види крайнощів:

гіперопіка, коли батьки прагнуть все зробити замість дитини, не довіряючи їй виконання навіть самої простої справи;

- відсторонення. Батьки просто не втручаються в життя малюка, не реагують на його прохання про допомогу.

Однак усе має бути в міру. Ні перша, ні друга крайність не принесуть користі. При гіперопіку батьки можуть зробити дитину примхливим, невідповідальним, а при звільненні дитина замкнеться в собі і віддалиться від батьків.

Поширені помилки.

Ні в якому разі не робіть за дитину те, що з легкістю може зробити сам. Ніколи не забороняйте дитині приймати рішення. Навіть якщо ці рішення спричинять за собою помилки – це перший досвід, який в майбутньому допоможе уникнути повторних похибок.

Практикуватися самостійності малюк повинен в ранньому дитинстві, щоб легко і впевнено вступити в дорослежиття. А батьки повинні бути поруч, давати поради і завжди підтримувати дитину в його самостійності.

Вівторок, 16 лютого 2016

Юлія

Доброго дня. Підкажіть, як навчити дитину бути самостійною.

Вівторок, 16 лютого 2016

Відповідь на ваше запитання

Для упорядкування спірного питання, як профілактичні щеплення при прийнятті дитини до ДНЗ, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України 25.05.2011 видало лист «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу» №1/9-389, в якому надано відповідні роз’яснення. У листі підкреслюється, що згідно з Конституцією України, нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права. Вказівка Міністерства освіти і науки України виконується. Питання влаштування дітей до ДНЗ, батьки котрих відмовились від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія, адже це компетенція сфери охорони здоров’я. Згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до с.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, яка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень. Медична довідка встановленого зразка (ф.112/0) включає дані про наявність профілактичних щеплень.У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.Питання щодо відвідування ДНЗ дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія, як це передбачено пунктом 6 розділу І примірного «Положення про підготовку дітей до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу» (наказ МОЗ України від 29 листопада 2002 р. №434) та у листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2011 №1/9-389 «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного закладу».З огляду на наведені вище нормативні документи приймати рішення про дозвіл чи заборону на відвідування Вашою дитиною ДНЗ здійснює лікарсько-консультативна комісія.
Ваша дитина буде зарахована в ДНЗ згідно з порядком електронного реєстру та при наданні батьками медичної довідки ф.112/0 і висновку комісії ЛКК дитячої поліклініки з дозволом на відвідування дитини в ДНЗ без проведених щеплень.

Вівторок, 16 лютого 2016

 

Powered by Phoca Guestbook
baner3D
 
400
 

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Годинник

лічильник відвідувань

5403582
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
Вся статистика
45
235
280
5401590
45
7911
5403582

Ваша IP адресса: 3.94.21.209
Server Time: 2020-12-01 03:28:04

Наші друзі

baner4

baner5